در این مقاله به نکاتی که در طراحی اپلیکیشن موبایل باید بدانیم را مطرح می کنیم. شاید این موارد از نظر ظاهری زیاد مهم و حائز اهمیت به نظر نرسد ولی با رعایت این موارد می توانید یک اپلیکیشن موبایل اندروید و یا ios حرفه ای داشته باشید.

در طراحی برنامه اندروید چند اصل وجود دارد که در این مقاله به آن ها می پردازیم.

۱٫طراحی خاص و منحصر به فرد
باید در نظر بگیرید طراحی انجام شده برای یک اپ مختص همان اپ می باشد و نباید از پلتفرم یک اپلیکیشن برای اپ دیگر نیز استفاده کرد چرا که با توجه به خدمات و امکان قابل ارائه یک اپلیکیشن پلتفرم آن طراحی می شود و ما نباید اگر م خواهیم ساخت اپ اندروید داشته باشیم از یک پلتفرم تکراری استفاده کنیم و کپی باشیم.

۲٫به کار گیری امکانات گوش های موبایل اندروید و یا ios
در ساخت اپلیکیشن و برنامه اندرویدی باید در نظر بگیریم که گوشی های موبال امکاناتی دارند که سیستم های ویندوز و کامپیوتر ها ندارند. باید سعی کنیم از آن امکانات به طور مثال دوربین گوشی استفاده بهینه کنیم و حرفه ای تر عمل کنیم.

۳٫خلاقیت در طراحی برنامه های اپلیکیشن کاربردی
باید خلاق باشید و ایده و طرح های خلاقانه در طراحی اپلیکیشن موبایل خود به کار ببرید.

۴٫رابط کاربری آسان و قابل فهم
وقتی یک کاربر اپلیکیشن کاربردی خود را روی گوشی موبایل خود نصب می کند انتظار دارد به رااحتی بتواند نیاز خود را بیابد. در طراحی اپلیکیشن موبایل نباید باعث گیج شدن و سردر گمی کاربران خود شوید.
برنامه نویسی اندروید باید به گونه ای باشد که همه کربران با هر رده سنی و معلومات بتوانند به راحتی با اپ طراحی شده توسط شما کار کنند.

۵٫ظاهر گرافیکی جذاب و کاربر پسند
شما باید در نظر بگیرید در عین این که می بایست اپلیکیشنی طراحی کنید که همه کاربران بتوانند به راحتی با آن کار کنند ولی باید در نظر بگیرید که ظاهر و گرافیک اپ شما بسیار مهم است و باید جذاب و کاربر پسند باشد.

۶٫سرعت بالای اپلیکیشن طراحی شده توسط شما
سرعت لود اپلیکشن شما موضوعی است که باید به آن بپردازید و اپی را طراحی کنید که سرعت بالایی داشته باشد و کاربران را کلافه نکند.

۷٫استفاده از سرور قوی برای بارگزاری برنامه اندرویدی طراحی شده
در انتخاب سروری که برای آپلود برنامه اندروید خود استفاده می کنید دقت کنید.